Palautetta vuodesta 2013. Lähettäjä: mummi,Hki


Kiitos monista lämmittävistä palautteista vuodesta 2013. Tässä niistä yksi:

”Arvoisa Juha Järä, yhdistyksen saavutuslista tältä vuodelta on todella HIENO. Ihan tavallisena yhdistyksen toimintaa niistä tavallisista syistä kannattavana mummina toivotan edelleen menestystä ja asian edistymistä.

Suomalaiseen kulttuuriin ja luonteeseen on aina kuulunut muutosvastarinta, mutta tässä asiassa päättäjien muutosvastarinta on ERITYISEN vahingollista ja pitkittää lasten ja monen huoltajan kärsimystä.Toivokaamme, että valitsemamme päättäjät vihdoinkin myös näkevät, että vieraannuttaminen on tavallaan verrattavissa nykyisen rikoslain eristämispykälään ja siis rikos.

Toivotan voimiayhdistyksen luottamushenkilöille ja päättäjien ymmärryksen ja rohkeuden kasvua tulevalle vuodelle 2014.

Terveisin

mummi, Hki”

Avainsanat: , , ,